Щорічна зустріч Міжнародного форуму виробників керамічної плитки в Німеччині

Щорічна зустріч Міжнародного форуму виробників керамічної плитки в Німеччині

7 та 8 листопада у Берліні, Німеччині, відбувся 26-й Міжнародний форум керамічної плитки (WCTF), що проводився Європейською федерацією виробників керамічної плитки (CET) та Bundesverband Keramische Fliesen (BKF).

Засідання проходили спільно із засіданнями ISO TC 189. У цьогорічному Форумі взяли участь представники Австралії, Бразилії, Китаю, Німеччини, Індонезії, Італії, Японії, Мексики, Іспанії, Туреччини, України та США.

Форум надав можливість обговорити світові тенденції у виробництві та споживанні керамічної плитки. Виробництво керамічної плитки у всьому світі зменшилось у 2018 році приблизно на 1 млрд. м2 внаслідок відповідного зниження виробництва в Китаї за цей період.

Незважаючи на це зменшення, всесвітнє виробництво керамічних плит все ще перевищує 13 млрд. м2, що майже вдвічі перевищує рівень виробництва, зафіксований у 2006 році, коли WCTF почав моніторинг світового виробництва.

На додаток, кожна країна, яка відвідує WCTF, запропонувала розглянути загальні національні тенденції та нормативно-правову базу, що впливає на галузь керамічної плитки та будівельний сектор в цілому.

На Міжнародному форумі обговорили подальшу імплементацію митних кодів гармонізованої системи (HS) для керамічної плитки, яка набула чинності в 2017 році.
Правила WCTF щодо HS кодів 2017 року доступні за запитом. 106 країн уже повністю застосували перевірений HS код 6907 по керамічній плитці.

Форум було проведено спільно з ISO / TC189. Учасники Форуму уважно ознайомилися з останніми подіями міжнародної стандартизації. Також обмінялися інформацією про багатосторонні та двосторонні переговори з вільної торгівлі та висловили стурбованість у зв’язку із зростаючою тенденцією технічних бар’єрів у торгівлі у формі обов’язкової сертифікації, ліцензування експорту тощо, постійно змінюючи вимоги та процеси, таким чином експортувати продукцію до багатьох регіонів світу надзвичайно важко.

Підчас Форуму учасники також детально дослідили зміни в галузі охорони здоров’я та безпеки, клімату та енергетики, а також цифровізацію в будівельному секторі.
Найголовніше, що в цьому році на WCTF також зосередилися на визначенні ключових якостей керамічної плитки в порівнянні з конкуруючими покривними матеріалами:
“Кераміка – безпечний вибір”:

  • Безпечна
  • Гігієнічна
  • Довготривала
  • Не горить
  • Стійка
  • Універсальна
  • Міцна та зручно встановлюється
  • Враховується навколишнє середовище

Confindustria Ceramica у співпраці з ASCER та іншими асоціаціями різних країн підготувала та прорекламувала два відео: Кераміка – безпечний вибір, Кераміка – технічні властивості.

Цьогорічний 26-й Міжнародний форум з рекордно високою відвідуваністю та погодженими ключовими діями мав значний успіх. Ми з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі на Форумі. Дату та місце проведення WCTF 2020 буде оголошено найближчим часом на веб-сайті WCTF. Щорічно WCTF традиційно організовується під час проведення засідань ISO TC 189.

Міжнародний форум WCTF: форум було започатковано в 1994 році. Це щорічні засідання виробників керамічної плитки по всьому світу. WCTF – це платформа, відкрита для всіх виробників керамічної плитки у світі. Будь-який виробник або асоціація виробників керамічної плитки, які бажають взяти участь, запрошується звернутися до секретаріату WCTF.